A katonai vezetők évszázadokkal ezelőtt is tudták, hogy a siker alapvető feltétele, hogy a megfelelő helyre és időben eljuttassák az embereiket, akiknek aztán harcolniuk kellett az ellenséggel.
Mondanunk sem kell micsoda megpróbáltatás lehetett hatalmas távolságokat nehéz felszereléssel megtenni, majd megérkezve szinte azonnal harcba szállni, ahol az életük volt a tét.
Az ősi módszerek hatásosak voltak, felkészítették az embert a legváratlanabb helyzetekre, fejlesztették az intuíciós képességeiket és egyszerűségre törekedtek mindenek felett.
Ezek a módszerek ugyanúgy érvényesek ma is, mint Leonidász király vagy Nagy Sándor idejében. Ugyanakkor a jelenlegi társadalom és a technológiai fejlődés olyan irányba tolja az embereket, amelynek során egyre kevésbé használják ezeket a képességeiket.
A különleges erők szinte tökélyre fejlesztették és moderizálták azokat a kiválasztási és felkészítési módszereket, amelyek évezredek óta működtek az emberiség fennállása óta. Napjainkban ezeket a módszereket ötvözik a legújabb pszichológiai kutatások eredményeivel, hogy ezáltal még hatékonyabbá és eredményesebbé tehessék az elitkatonák képzését.
A Warrior Fitness éppen ezért különbözik más programoktól: tisztában vagyunk vele, hogy harc során az emberek olyan kihívásokkal szembesülnek, amelyek legyőzéséhez egy másfajta (az átlagostól eltérő) fizikális és mentális állóképességre van szükség, mint amit bármilyen más program képes biztosítani. A környezeti hatások gyakran igen mostohák, az ellenség kiszámíthatatlan és hibázni aligha lehet. A félelem szinte megbénítja az embert és a stressz-hatások messze fölülmúlnak bármit, amit addig tapasztalt életében.
Ezek a körülmények mind fizikálisan, mind mentálisan sokkal jobban próbára teszik az embert mint bármely atlétikai verseny és sokkal több erőt, kitartást, és akaratot igényelnek, mert folyamatosan a saját határaink kitolására és azok felülmúlására ösztönöznek bennünket. Éppen ezért azok, akik a harcot hivatásul választották, rengeteg tapasztalatot halmoznak fel a fizikai állóképesség fejlesztésében, a mentális teljesítőképesség fokozásában és a stressz leküzdésében.